Centrum pro rodinu
děkanátu Šternberk

721 66 99 68
sslosarova@seznam.cz

Děkanátní pouť 2018

Děkanátní pouť 2018

Cestička k Bohu

S nadcházejícím novým liturgickým rokem Vám chceme nabídnout možnost prožít ho intenzivněji v modlitbě. Centrum pro rodinný život v Olomouci pro Vás připravil plakát s cestou přes všechna liturgická období až ke slavnosti Ježíše Krista Krále, na němž jsou připravená prázdná místa - stopy, které smíte vyplnit tím nejlepším, co můžete druhým nabídnout - ať již modlitbou v rodinách, dobrým skutkem, poděkováním či vykonáním dobra pro farnost nebo blízké.

cesticka

Zapojit se mohou rodiny s malými, ale i většími dětmi, manželé i prarodiče. Byli bychom rádi, abyste se vzájemně obohatili tím, co v neděli na bohoslužbě načerpáte - můžete se společně zamyslet nad evangeliem či nad kázáním a toto své povídání o Božích věcech shrnout do modliteb, které vám nabízíme pro dané období.

Věříme, že těm, kteří se poctivě budou snažit, pomáhat si a povzbuzovat se, se podaří objevit, že záleží na nás, jak dny nového liturgického roku prožijeme s našimi nejbližšími. Řekněte o této připravované aktivitě i rodinám ve svém okolí a povzbuďte je k zapojení se do této aktivity.

Plakát je dispozici u kněží, kteří si jej objednali nebo v sídle Centra pro rodinu děkanátu Šternberk, na farním úřadě Uničov. 

Podkategorie

Poradenství

Naše Centrum zprostředkovává odborné poradenství v různých oblastech a situacích lidského života. Všechny poradny se objednávají telefonicky nebo osobně na CPR Olomouc (kontakty níže). Pokud není uvedeno jinak, probíhají v prostorách kurie a jsou bezplatné. Objednávat se musí sám klient.

PORADENSTVÍ V OBTÍŽNÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH                 

Bc. Marcela Řezníčková, psychoterapeutka – logoterapie a existenciální analýza                                

Pro lidi po traumatu ovdovění, úmrtí v rodině, rozpadu rodiny; pro osamělé rodiče, životní doprovázení při osamění a hledání smyslu života; dlouhodobé problémy v rodině (chronická nemoc, blízký alkoholika); problémy v zaměstnání (šikana), prevence vyhoření pro laické pracovníky v církvi. Pro dospělé, výjimečně mládež od 16 let. Není určena pro závislé a závažně psychicky nemocné. Středa dopoledne i odpoledne.

PORADENSTVÍ PRO DĚTI, NÁCTILETÉ A JEJICH RODIČE                                                                 

Mgr. Barbora Ševčíková, psycholožka                                                                                                

Rodinné a vztahové problémy; problémy ve škole (šikana, záškoláctví, výchovné problémy, komunikace s kamarády, zhoršený prospěch); terapie depresivních a úzkostných poruch. Středa odpoledne v Poradně pro ženy a dívky, Wurmova 7, Olomouc.

MANŽELSKÉ, RODINNÉ I OSOBNÍ PORADENSTVÍ                                                                                   

Mgr. Marie Linhartová, psycholožka                                                                                                       

Problémy manželské, vztahové. Lze objednávat manžele, dospělé jednotlivce, ale i dorost od 15 let. Čtvrtek odpoledne.

MANŽELSKÉ A RODINNÉ PORADENSTVÍ                                                                                                     

 Mgr. Vít Hušek, Th.D., teolog, psycholog                                                                                         

Problémy osobní, partnerské, manželské, rodinné a v mezilidských vztazích. Symbolický poplatek 50 Kč/hodinu od 2. sezení. Čtvrtek odpoledne.

PORADENSTVÍ PRO RODIČE                                                                                                                       

 Mgr. Marcela Anežka Kořenková, psychoterapeutka – efektivní rodičovství                                            

Pro rodiče při obtížích ve vztahu s dětmi, výchovném neúspěchu i pro prohloubení vztahu s dítětem. Středa odpoledne v CPRŽ Olomouc, možnost využít zázemí CPR Prostějov po předchozí domluvě emailem:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Od druhé konzultace 250 Kč/hod.

PASTORÁLNĚ-TERAPEUTICKÉ PORADENSTVÍ                                                                                           

MUDr. Jitka Krausová, psychiatr                                                                                                             

Psychické problémy; doprovázení při psychických nemocech (depresích atd.); sexuální problémy (návykové ukájení, porno); otázky osobnostního a duchovního růstu; patologie víry (skrupulozita atd.), otázky povolání. Pro dospělé, výjimečně od 16 let. Není pro závislé na alkoholu, drogách, gamblery, mentální anorexie. Nenahrazuje léčbu léky u psychiatra. Pro kněze konzultace problémů s farníky telefonicky, mailem, stejně tak doporučení odborníků.

Konkrétní termín si můžete objednat telefonicky - mobil: 720 110 750, tel.: 587 405 250, -253, nebo osobně na našem Centru (kontakt zde...).

Dotaz týkající se našich poradenských služeb můžete taktéž napsat na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Upozornění: o prázdninách jsou poradny zavřené!

 

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2018 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | sslosarova@seznam.cz